امروز ۰۳ / تیر / ۱۳۹۸
MENUMENU

تحصیل روانشناسی در انگستان

در صورت لزوم ،برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید، سوالات خود را با بخش بین الملل خانه ی روانشناسان در میان بگذارید

یکی‌ از محبوب‌ترین دوره‌های دانشگاهی در انگلستان رشتهٔ روان شناسی‌ می‌باشد‌. اولین کرسی روانشناسی در انگلیس در دهه سی میلادی بوجود آمد و فلسفه دارن را به طرف خود. ماژول های رشته روانشناسی عبارتند از تحقیق رفتار مغز و روش های آماری.
سال اول در این دوره بیشتر به مسائل بنیادی و عمومی‌ می‌پردازد که می‌توان از روانشناسی‌ که در زمینهٔ بهداشت روان، روانشناسی‌ کودک نام برد.
دانشجویان در سال‌های ۲ و ۳ بیشتر به جزئیات درسی‌ در زمینه‌های روانشناسی‌, علم عصب شناشی و فرایند روان شناسی‌ پیری، و در سال آخر این دورهٔ دانشگاهی باید در مورد یک موضوع جدید تز‌ و پروژهٔ خود را تکمیل کنند.
متقاضیان تحصیل در کارشناسی ارشد در انگلستان در رشته های علوم انسانی , علاوه بر احراز شرایط عمومی و آیلتس ممکن است نیاز به گذراندن موفقیت آمیز امتحان GMAT نیز داشته باشند.
متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری همراه با دریافت بورس باید پروپوزال یا طرحی را ارائه دهند.استاد تشخیص میدهد که کدام دانشجو براساس طرح ارائه داده لایق بورس تحصیلی است و میتواند براساس موضوعی که ارائه داده موفقیت مالی بهتری نسبت به رقبای خود کسب کند. نهایتا یک تا دو درصد از کل متقاضیان دوره دکتری موفق به دریافت بورس میشوند که نشانگر رقابت بسیار شدید در این زمینه میباشد.
دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه ترنت ناتینگهام هر چند سال یک بار کمک هزینه تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی، روانشناسی کودک، پزشکی قانونی ، سلامت روانی رفاه و روانی، روانشناسی قانونی، روش تحقیق روانی، سیاست، روابط بین الملل، جامعه شناسی، جرم شناسی و بهداشت عمومی ارائه می دهد.
از دیگر دانشگاه های شاخص انگلستان می توان به دانشگاه اکسفورد اشاره کرد.دانشگاه آکسفورد از ۳۸ دانشکده، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، بخش های اداری، کتابخانه و موزه ها تشکیل گردیده است. دانشگاه آکسفورد دارای چهار بخش دانشگاهی است. که عبارتند از :
• علوم انسانی
• ریاضی، فیزیک و علوم زندگی
• علوم پزشکی
• علوم اجتماع
باید توجه داشت که تحصیل در انگلستان بسیار پرهزینه است با توجه به آمار های اخیر هزینه متوسط هر سال تحصیل در انگلستان به عنوان یک دانشجوی بین المللی ۱۱۹۸۷ پوند است و این مبلغ به طور متوسط برای کسانی که خواستار تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند به ۱۲۰۵۶ میرسد که این هزینه شامل هزینه دانشگاه ،هزینه تحصیل در انگلستان با توجه به خرید کتاب ها و رفت و امد دانشجو است و در برخی از موارد اگر خوابگاه به فرد تعلق بگیرد شامل خوابگاه هم میباشد و مبلغ مشخصی برای بیمه دانشجو ، ولی با این حال بسیاری از شهریه ها نهفته در دل این کار پنهان است که دانشجویان متقاضی برای مهاجرت و تحصیل در انگلستان باید بدانند که ممکن هست این مبالغ افزایش نیز داشته باشند .به طور کلی هزینه ی تحصیل در انگلستان به دو دسته تقسیم می شود :هزینه ی تحصیل در لندن و هزینه ی تحصیل در سایر شهرها.چرا که لندن از شهرهای بسیار گران دنیا می باشد و هزینه های زندگی در این شهر بسیار بالاست.

۰ پاسخ به "تحصیل روانشناسی در انگستان"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X