امروز ۰۲ / بهمن / ۱۳۹۷
MENUMENU

برگزاری نخستین نشست بین المللی نقش جوانان در صلح شهری

در خانه شهریاران جوان به نقل از آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: در زمان ناامنی جوامعی که به نظر متفاوت می آیند و به راحتی قربانی می شوند، اجازه دهید با ایجاد پل با یکدیگر وحشت را به امید تبدیل کنیم.
رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد افزود: امسال روز بین المللی صلح متمرکز بر بسیج مردم به ویژه جوانان برای به نمایش درآوردن حمایت از پناهندگان و مهاجران است، این روز روزی است که مردم را گردهم می آورد و به آنها انسانیت مشترکشان را یادآوری می کند.
دوتسنکو خطاب به جوانان گفت: شما جوانان نقش مهمی برای ایفاکردن دارید، به طور مثال می توانید برای کمک به پناهندگان و مهاجران در جوامع و شهرهای خود داوطلب شوید و گام موثری در جهت صلح بردارید.
در بخش دیگر این نشست با محوریت نقش جوانان در آینده پژوهی و صلح شهری، محمدابراهیم مداحی رئیس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: جوانان یک فرصت اند نه تهدید و باید همه توانایی ها و امکانات خود را برای شکوفایی این قشر از جامعه به کار بگیریم چرا که در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز جوانان هفده، هجده ساله از کشور دفاع کردند اما امروزه در تصدی مسئولیت ها جای جوانان بسیار خالی است.
وی افزود: برگزاری چنین نشست هایی برای بیان دغدغه ها، تبدیل شدن به مطالبه گری و سپس به عزم ملی بسیار مهم است.
زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش نیز در این نشست با بیان اینکه جوان سرمایه اجتماعی برای همه خانواده ها و جوامع است، اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد جمعیت ایران را جوانان تشکیل می دهند، ایران یک کشور جوان است و باید به این ظرفیت ها ببالیم و از آن استفاده کنیم.
وی گفت: جوانان در سراسر دنیا طیفی با انگیزه، پر انرژی، توانمند، خلاق، ایده پرداز و تلاشگر هستند که برای رسیدن به اهداف و ساختن آینده ای مطلوب تلاش می کنند.
صدراعظم نوری افزود: جوانان همیشه برای رسیدن به بهترین راه اهداف خود را نقد و ارزیابی کرده و مسائل را به چالش می کشند که باید به نقد جوانان ارج نهاده شود و زمینه برای نقدها فراهم شود.
وی، جوان را نماد صلح، پیشرفت، توسعه و نماد نفی خشونت و افراطی گری دانست و گفت: جوان راه توسعه کشور است و باید از او پشتیبانی و حمایت کرد.
این نشست به همت خانه شهریاران جوان شهر تهران برگزار شد و آتنا ناصری نایب رئیس خانه روانشناسان و مشاوران حرف یاوران، منصوره عبدی مشاور رئیس و مسئول امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران، لادن تیموری طولابی عضو هیات علمی انیستیتو پاستور ایران، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و محمد ابویی مدیرعامل خانه شهریاران جوان نیز در آن حضور داشتند. 
۲۱ سپتامبر(۳۰ شهریورماه) روز جهانی صلح نامگذاری شده است.

۰ پاسخ به "برگزاري نخستين نشست بين المللي نقش جوانان در صلح شهري"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X