امروز ۰۵ / فروردین / ۱۳۹۸
MENUMENU

حضور خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه در هشتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا

کنگره دوسالانه و بین المللی سلامت درحوادث و بلایا  اکنون در هشتمین دوره خود از مرز یک کنگره علمی صرف عبور کرده و تبدیل به پدیده­ای تاثیرگذار ، فراگیر و بالنده شده است که در هر دوره محصولاتی پربرکت و ماندگار از خود به یادگار گذاشته است.

از جمله این محصولات می توان به قانون تأسیس سازمان مدیریت بحران کشور و راه­‌ اندازی دوره دکتری سلامت در بلایا و فوریت‌ها اشاره کرد . از دستاوردهای غیرملموس ولی بسیار پراهمیت این کنگره می‌توان گرد هم آمدن اکثریت قریب به اتفاق خبرگان ، اندیشمندان ، دانشگاهیان و صاحبان دانش و تجربه را حول محور بسیج جامعه پزشکی مورد توجه قرار داد .

این کنگره در سیر تحولی خود همگام با پیشرفت دانش مدیریت بلایا در کشور دچار تغییرات به نسبت قابل توجهی در رویکرد ، محتوا ، شعار و حتی نام خود شده است . با جدا شدن مفاهیم پزشکی و درمانی صرف و راه اندازی کنگره­‌های ارزنده‌ای چون کنگره ملی تروما و کنگره ملی طب رزم و… که ناشی از پیشرفت علمی و تخصصی شدن مفاهیم اولیه این حوزه بوده است ، کنگره بین‎المللی سلامت در حوادث و بلایا به طور تخصصی به مباحث مدیریتی نظام سلامت در اداره حوادث و بلایا می‌پردازد . 

کنگرۀ هشتم  با نوآوری‌­های جدیدی به استقبال جامعه علمی و عملیاتی سلامت در بلایا می رود. علاوه بر افزایش چشم­گیر تعداد کمیته­‌های علمی و کارگروه‌های علمی – اجرایی ، توجه خاصی به مقوله­‌های مهمی همچون حوادث ترافیکی ، فرهنگ­‌سازی برای نونهالان و نوجوانان ، بازدیدهای علمی ، مشارکت مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ، جمع­ آوری تجارب عملیاتی و درس­ آموخته­ های حوادث و بلایا و ارتقای کیفی کارگاه‌های داخلی و خارجی جانبی کنگره معطوف شده است.

محورها کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا : 

ارزیابی خطر حوادث و بلایا : چالش ها و راهکارها

نقش مدل سازی ، آینده پژوهی ، دانش و فناوری های نوین در شناخت خطر

آموزش کاهش خطر و الگوهای آموزشی موثر در حوادث و بلایا

مدیریت خطر در برابر مدیریت حادثه : تغییر رویکرد

زنجیره فرماندهی و هماهنگی درحوادث و بلایا

مشارکت اجتماعی و کاهش خطر درحوادث و بلایا

 تاب آوری و توسعه پایدار

شناخت خطر حوادث و بلایا و اقتصاد مقاومتی  

شناخت خطر حوادث ترافیکی

شناخت خطر و تغییر اقلیم

شناخت خطر و جنبه های سلامت پدافند غیرعامل

اخلاق ، عدالت و تعهد در حوادث و بلایا

اقدامات بشر دوستانه بین المللی و شناخت خطر حوادث و بلایا

سلامت روانی اجتماعی در حوادث و بلایا

شناخت خطر و مداخلات خاص درمانی در بلایا

درس آموخته های حوادث و بلایای ایران

حضور خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه در هشتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا از دوم تا چهارم اردیبهشت ماه در تهران،مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار شد.نمایندگان اعزامی خانه ی روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه ، در کنگره حضور به هم رسانیدند .طی رایزنی نمایندگان با اساتید بین المللی از جمله پروفسور کنارد رشکه از دانشگاه لایپزیک آلمان  زمینه ی برقراری ارتباط مستمر ، همکاری و تعامل فراهم گردید . همچنین اهداف خانه جهت جلب مشارکت و ایجاد زمینه ی مناسب برای فعالیت  در سطح بین المللی برای اساتید مختلفی چون پروفسور لیپوسکا از دانشگاه گدانسک لهستان ، پروفسور یوهانسون از دانشگاه کارولینسکای سوید و پروفسور ساک از دانشگاه لایپزیک آلمان و پروفسور یاماماتو از دانشگاه هیوگو ژاپن مطرح شد . 

۰ پاسخ به "حضور خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه در هشتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد