امروز ۰۲ / بهمن / ۱۳۹۷
MENUMENU

سیل در استان های شمالی …

سیل در علی آباد استان گلستان (واقع در ۳۵کیلومتری شرق گرگان) خانواده ای سه نفره را که در درون خودروی پراید خود بودند با خود برد.

سیلاب گلستان سه عضو خانواده ای در شهرستان #علی_آباد را با خود بردجسد یکی از مفقودین کشف شد 

گزارش ها حاکی است که پیکر مادر این خانواده پیدا شده و جستجو برای یافتن پدر و دختر این خانواده ادامه دارد.

 نقل از اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیرت بحران نوشته است که «درحال حاضر عملیات امدادرسانی در ۲۱ شهر و روستا» در «پنج استان» ایران ادامه دارد.

سیل که از روز پنجشنبه و با بارش شدید باران آغاز شده است با به جای گذاشتن خسارات، جاده‌ ها را مسدود کرده و در استان گیلان باعث طغیان دو رودخانه «سیاهمزگی» و «قلعه رودخان» شده است.

بنا به پیش‌بینی‌های سازمان های هواشناسی این استان ها بارش باران در مناطق سیل زده همچنان ادامه خواهد داشت.

مسئولان سازمان های هواشناسی در استان های سیلزده از شهروندان خواسته اند تا ضمن رعایت جوانب احتیاط به هشدارها و توصیه‌های کارشناسان هواشناسی توجه کنند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از سیل و آب‌گرفتگی ۴ استان شمال غربی کشور خبر داد و گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ تن از هموطنان ۱۷ شهرستان استان‌های درگیر در سیل و آب‌گرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.

 شاهین فتحی با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از روز گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز شنبه ۲۶ فروردین اظهار داشت: ۱۷ شهرستان مراغه، چارایماق، هریس، بستان آباد، ورزقان، شبستر، تبریز، عجب‌شیر، آذرشهر، ملکان، سراب، ارومیه، اشنویه، نقده، پیرانشهر، سقز و زنجان در چهار استان آذربایجان شرقی و غربی، کردستان و زنجان از روز گذشته درگیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

وی با اشاره به امدادرسانی در ۳۲ شهر و روستای استان‌های درگیر سیل و آب‌گرفتگی، گفت: بر این اساس امدادگران هلال‌احمر خدمات لازم را به یک‌هزار و ۱۰۰ تن از هموطنان ارائه کرده و ۷۷ تن نیز از خدمات اسکان اضطراری بهره بردند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر بیان داشت: در این زمینه ۱۴ تن از متاثران به مناطق امن و ۶ تن به مراکز درمانی منتقل شدند و سیلاب از ۴۸ واحد مسکونی تخلیه شد.

وی با اشاره به مفقودی ۱۵ تن از هموطنان متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در آذرشهر و عجب شیر، اظهار کرد: ۴۱ تیم عملیاتی شامل ۱۸۰ امدادگر و نجاتگر خدمات لازم را به هموطنان ارائه کردند و امدادرسانی‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی  ادامه دارد.

همچنین “سلیمی” – رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در حالی از فوت ۹ نفر بر اثر سیل و براساس گزارشات امدادگران خود خبر داده است که “نجار” – رئیس سازمان مدیریت بحران کشور؛ تعداد کشته شدگان را ۲۵ نفر اعلام کرده است که به گفته “سلیمی” آمار آقای “نجار” کامل‌تر است.

تهیه و تنظیم : ریحانه نظیری راد 

( گروه آموزشی – علمی خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه ) 

۰ پاسخ به "سیل در استان های شمالی ..."

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X