امروز ۰۲ / بهمن / ۱۳۹۷
MENUMENU

نشست هم اندیشی و بحث در مورد اساسنامه خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه

در این نشست پس از خواندن قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی فیلم کوتاهی از مشاهیر روانشناسی ایران پخش شد و زحمات شایان این پیشکسوتان ارج نهاده شد . پس از پخش این فیلم کوتاه و عرض خیر مقدم به مهمانان دکتر محمد ابراهیم مداحی سخنرانی کردند و در صحبت های خودشان به ضرورت و اهمیت سلامت روانی جامعه و اهداف خانه پرداختند .

دکتر مداحی : تعیین بخش های مهم دولتی در ارتقا سلامت ، افزایش سواد سلامت روان در گروههای مختلف ، بهره مندی و تداوم و کیفیت درمان بیماران روانی در بستر جامعه ، تعیین هزینه سلامت که بخشی بر عهده مردم و بخش دیگری بر عهده دولت  ، از جمله اهداف مهم سلامت روانی جامعه برشمرد . و عوامل موثر در پیشگیری اولیه و ثانویه و ثالث را مطرح کردند که چگونه باید برای اجتماع اعمال شود .

دکتر مداحی افزود : شناسایی ساختار و ظرفیت های جامعه بسیار مهم است . یکی از ساختارهای مهم می تواند سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ، خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه و … باشد که می تواند در جذب افراد و نیروهای متخصص و مدیریت موثر آن مفید باشد . 

افزایش سطح سواد سلامت افراد عام جامعه و آموزش مهارت آموزی باید توسط دانش آموختگان رشته های روانشناسی و حرف یاورانه صورت بگیرد . در این حیطه دکتر مداحی از همکاری سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی و وزارت آموزش و پرورش با خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در آینده خانه با ارگان ها و نهاد های دیگر دولتی نیز بتواند این همکاری را داشته باشد . 

پس از صحبت های دکتر مداحی فیلم کوتاهی از شکل گیری سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و فعالیت های خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه پخش شد . سپس دکتر حاتمی سخنرانی کرد و نقطه نظرات خود را مبنی بر پیشتیبانی و حمایت از عملکرد خانه در حوزه ی روانشناسی مطرح کرد و افزود نظام روانشناسی جلسات موثری جهت پیشبرد اهداف نظام  با دکتر روحانی و جهانگیری داشته است و امید است نتایج خوبی از این جلسات در آینده برای جامعه روانشناسان و متخصصین رخ دهد . 

در پایان اساتید و بزرگان روانشناسی و حرف یاورانه نقطه نظرات خود را در مورد اساسنامه و عملکرد خانه مطرح نمودند . در این راستا امید است با برگزاری این نشست ، خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه موثرتر و قوی تر از گذشته به عملکرد و خدمات خود به جامعه روانشناسان و مشاوران و … بپردازد . 

تهیه و تنظیم : ریحانه نظیری راد 

( گروه آموزشی – علمی خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه ) 

۰ پاسخ به "نشست هم اندیشی و بحث در مورد اساسنامه خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X