امروز ۲۸ / اسفند / ۱۳۹۷
MENUMENU

گردهمایی حمایت و همدلی با زلزله زدگان کرمانشاه

خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه استان آذربایجان شرقی گردهمایی حمایت و همدلی با زلزله زدگان کرمانشاه را با مشارکت سازمان هلال احمر استان در محل سالن آمفی تاتر سازمان هلال احمر در مورخه ۵ آذر برگزار کرد.

این برنامه با هدف همدلی و حمایت از زلزله زدگان برگزار شد که بدین جهت در کنار اعلام آمادگی تیم روانشناسی برای حضور در مناطق زلزله زده، کمک های نقدی و غیرنقدی اعضا و شرکت کنندگان توسط تیم خانه استان جمع آوری و تحویل سازمان هلال احمر داده شد.
میهمانان این برنامه را جمعی از اساتید روانشناسی و مشاوره و دانشجویان و اعضای هلال احمر تشکیل دادند. مراسم با پخش آیاتی از قرآن و سرود ملی آغاز شد.
در ابتدا آقای دکتر کریمی ثانی سرپرست خانه روانشناسان استان ضمن خوش آمدگویی و تسلیت به مناسبت زلزله اخیر، آمادگی خود را جهت حضور در مناطق زلزله زده در صورت هماهنگی های لازم با سازمان های مربوطه، مجددا اعلام نمودند. ایشان در ادامه صحبت هایشان شرایطی را که فرد اعزامی باید در نظر داشته باشد بدین صورت شرح نمودند: ” امنیت روانی باید در الویت اول قرار بگیرد. دومین مقوله بحث آرامش است که چه کارهایی می توانیم برای حل این مسئله انجام دهیم. سومین بحث امید به حل مسئله می باشد و چهارمین پیوند و ارتباط و کمک به خودکارآمدی افراد است.” آقای دکتر بیرامی عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در سخنرانی خود پیرامون مسئله بحران مواردی را ذکر نمودند که قسمت هایی از آن مطالب به شرح ذیل می باشد:
” معمولا به دلیل اینکه رفع بلایای طبیعی مشکل است به یک بحران اجتماعی تبدیل می شود که رفع آن نیازمند کمک های خارج از منطقه است یعنی ضرورت عزم همگانی. مدیریت بحران فرایند پیش بینی و پیشگیری از وقوع بحران، مداخله در بحران و سالم سازی پس از بحران می باشد و مدیر بحران کسی است که دارای تخصص و اختیارات کافی هست و قبل از بحران با تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای مقابله با بحران ها کشور را آماده می کند. در ادامه جناب آقای امانی کارشناسی ارشد اورژانس و خدمات درمانی با اشاره به نقش تاثیرگذار تیم روانشناسی و مشاوره در بحران فرمودند: ”  سال ها قبل کمک های اولیه در مواقع بحرانی فقط جسمانی بود ولی بعد از حادثه بم یک گروه تخصصی روانشناسی اضافه شد. در این زمینه خانه روانشناسان با کمک هلال احمر اولین گام ها را برداشته که گام نیکی است.”

تهیه و تنظیم: فریده احمدی

آذر ۲۶, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "گردهمایی حمایت و همدلی با زلزله زدگان کرمانشاه"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد