امروز ۲۸ / اسفند / ۱۳۹۷
MENUMENU

امضاءتفاهم نامه خانه روانشناسان ، مشاوران وحرف یاورانه استان البرز با دانشگاه پیام نور البرز

امضاى اولین تفاهم نامه خانه روانشناسان ، مشاوران وحرف یاورانه استان البرز با دانشگاه پیام نور البرز
امروز تفاهم نامه ای با حضور رئیس دانشگاه پیام نور و رئیس خانه ی روانشناسان مشاوران و حرف یاوران البرز در دانشگاه پیام نور امضا شد.
به گزارش خبرنگار روزنامه البرزفردا، اسحاق جلالیان رئیس دانشگاه پیام نور اظهار کرد: ما ۶ مرکز پیام نور در استان البرز داریم و در این دانشگاه ۹۰در صد دانشجویان بومی هستند.
وی با بیان اینکه البرز یک استان مهاجرت پذیر است با قوم های مختلف افزود:خانه روانشناسان و مشاوران هدفش شناسایى آسیب هایى است که در جامعه وجود دارد.
وى ادامه داد: این آسیب ها ممکن است در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باشد.
وى دیگر هدف از این کار را مشاوره دادن و کمک به رفع مشکلات دانشجویان عنوان مى کند.
او گفت: نتیجه خانه مشاوره برای همه مفید هست.

وی یاد آور شد: دانشگاه این بستر را فراهم می کند. فضای آموزشی و امکانات لازم و حتی تابلوی مرکز مشاوره در دانشگاه نصب میشود.
وی با بیان اینکه گروه مشاوران بسیار قوی هستند و با توجه به اینکه ۱۶۰۰۰هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند تاثیر فراوانی در محیط اجتماعی دارد. وی با بیان اینکه در این کلاسها مهارت افزایی و کار آفرینی میشود افزود: نتیجه آن کشف استعدادها و ایده ها می باشد و معرفی به وزارت صنعت معدن و معادن که نیاز به این نیرو ها دارند.
وی خاطر نشان کرد: کلاسهای آموزشی آزاد در این مجموعه برگزار میشود و با یاد گیری مهارتهای لازم وارد بازار کار میشوند.
در این جلسه محمد رضا بلیاد ریس خانه ی روانشناسان و مشاوران البرز اظهار کرد: خانه روانشناسان با مدیریت دکتر مداحی در کل کشور شکل گرفته است و با اخذ مجوز از بهزیستی از هر استان فعالیت های خود را آغاز میکند.

و از جمله هدف های آن ایجاد فضای مشترک جهت تمامی مشاغل خدمات علمی و هم افزایی حرف گوناگون نظیر روانشناسان ، روان پرستاران ، علوم تربیتی ، حقوق دانان و رشته های مرتبط بمنظور توانمند سازی و مهارت افزایی دانشجویان جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ورود به مشاغل و شکل گیری هویت نسل جوان و ایجاد امید وانگیزه در آنان می باشد . وی افزود : شعبات شهرستانی خانه نیز در حال شکل گیری است بطودیکه طی ماه گذشته شعبه خانه محمدشهر و خانه فردیس افتتاح و تا پایان سال ۹۷ نیز در هشتگرد و نظر آباد افتتاح میشود.
وی گفت: از رسالت های مهم دانشگاه تعلیم و تربیت نیروی انسانی کار آمد برای جامعه ، و کمک و همیاری در رفع نیازهای علمی سازمانها و تحول مستمر ودایمی در بروز شدن و پرهیز از تقلید و وابستگی می باشد و انعقاد همکاری دانشگاه با چنین مراکزی نشان از نو بودن دانشگاه میباشد که دانشگاه پیام نور استان البرز همواره پیشگام این حرکت نوین و ارزشمند بوده است .
بلیاد بیان کرد: با آموزش دوره های مهارتی افزایی و کارآفرینی در دانشگاه همزمان با تحصیل در رشته مورد نظر دانشجو با یک اعتماد به نفس بالا و امیدوار وارد بازار کار میشود.

وی اذعان کرد: این اولین تفاهم نامه ایی است که با دانشگاه پیام نور در کل کشور اجرا میشود.
این تفاهم نامه به منظور هم افزایى و توسعه پتانسیل های علمى، پژوهشی و آموزشی دانشگاه از توانمندی های خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاوران مى باشد. برخى از بندهاى تفاهم نامه به شرح زیر مى باشد: ۱) تربیت نیروی انسانی متخصص و برگزاری کارگاههای مورد تایید دانشگاه و خانه روانشناسان ۲) همکاری با خانه روانشناسان جهت اجرای پروژه و پژوهش کاربردی مورد نیاز ۳)همکاری در برگزاری مشتر ک همایش ها ۴)هدایت وحمایت از پایان نامه ها ۵)تبادل و معرفی متخصصین و مشاوران در جهت اهداف تفاهم نامه مشترک .

مرداد ۳۰, ۱۳۹۷

۰ پاسخ به "امضاءتفاهم نامه خانه روانشناسان ، مشاوران وحرف یاورانه استان البرز با دانشگاه پيام نور البرز"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد