امروز ۰۵ / فروردین / ۱۳۹۸
MENUMENU

افتتاح بزرگترین کتابفروشی دنیا در تهران

محمود صالحی، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران امروز در نشست خبری خود با بیان این موضوع اعلام کرد که باغ کتاب تهران در فضایی بالغ بر ۴۵۰۰۰ متر مربع احداث شده که این فضا بیش از سه برابر فضایی است که در نیویورک به بزرگترین کتابفروشی دنیا اختصاص داده شده است.

پیش از این نیویورک با یک کتابفروشی معروف در مساحتی بالغ بر ۱۴۰۰۰ متر مربع صاحب رکورد بزرگترین کتابفروشی دنیا بود اما تا دو ماه دیگر این رکود به تهران و کتابفروشی بزرگش تعلق خواهد گرفت.

محمود صالحی امروز و در نشست مطبوعاتی‌اش توضیحات بیشتری در این زمینه داد و گفت: بزرگترین فروشگاه کتاب جهان که در حال حاضر در نیویورک وجود دارد، ۱۴ هزار مترمربع فضای فروشگاهی دارد اما با راه‌اندازی باغ کتاب، این رکورد شکسته خواهد شد و باغ کتاب از این فروشگاه هم معظم‌تر خواهد بود.

به گفته رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، مجموعه باغ کتاب هم یک فروشگاه کتاب برای تمامی اقشار و سنین به ویژه کودکان و نوجوانان است و هم در آن فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با کتاب، اجرا و ارائه می‌شود؛ از قبیل بازی‌های کودکانه در ارتباط با کتاب، فعالیت سالن تئاتر با نمایش‌های مرتبط با موضوع کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه و همچنین تالار علم که مشتمل بر چهار سالن اجتماعات است و در آن استادان دانشگاه می‌توانند کارگاه‌های آموزشی خود را برای دانشجویانشان با موضوع کتاب برگزار کنند.

صالحی در همین ارتباط از تداوم عملیات ساخت پارکینگ با ظرفیت ۵۰۰۰ خودرو در مجموعه باغ کتاب خبر داد و گفت: فضای مسقف باغ کتاب ۶۵ هزار مترمربع خواهد بود و تاکنون هم صدها میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده و یا در حال هزینه شدن است.

تهیه و تنظیم : ریحانه نظیری راد 

( گروه آموزشی – علمی خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه )

۰ پاسخ به "افتتاح بزرگترين كتابفروشي دنيا در تهران"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد