امروز ۰۳ / تیر / ۱۳۹۸
MENUMENU

مطالب عمومی

00

دی'۹۶

Ways to Be a Better Person in 2018

Here’s what we’ve learned about living your best life in 2018, using lessons from some of our most-read Styles stories of 2017. We encourage you to be a better prepared, less anxious and more showered person in the new year

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

چرا آی کیو ایرانیان روبه نزول است؟

دکتر شهرام یزدانی اعلام میانگین ضریب هوشی 84 برای ایرانی‌ها، سبب تعجب بسیاری از نخبگان ایران گردید.
عده‌ای با انکار این آمار درصدد اعتراض به آن برآمده‌اند، اما برای اینجانب، این آمار هیچ‌گونه جای تعجبی نداشت، زیرا این موضوع را در سال هفتاد و نه در سخنرانی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تحت عنوان نظریه "ترقیق هوشی" پیش بینی کر ده بودم. در این مقاله به اختصار علل افت میانگین ضریب هوشی در کشور را بررسی خواهیم کرد و سپس به راهکارهای مقابله با این رخداد تلخ خواهیم پرداخت

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

اعتیاد به گوشی‌های هوشمند نوعی ناهمگونی در مغز ایجاد می‌کند

‌ اعتیاد به گوشی‌های هوشمند نوعی ناهمگونی در مغز ایجاد می‌کند.  با توجه به مطالعه‌ای که به تازگی در گردهمایی سالیانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA) ارائه شده است، پژوهشگران کشف کرده‌اند که در شیمی مغز افراد جوانی که به گوشی‌های هوشمند و اینترنت معتاد شده‌اند، نوعی عدم توازن وجود دارد.

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

ازدواج کردن با مردی که همسرش فوت کرده است ،آری یا خیر؟

بر اساس مقیاس استرس هلمز-راهه پر استرس ترین رویداد زندگی، مرگ همسر می باشد.افراد به طرق متفاوتی با مرگ همسرشان کنار می آیند. برای برخی این فرایند کنار آمدن، کوتاه و برای برخی دیگر طولانی می باشد.

پس باید در نظر داشته باشید ازدواج با مردی که همسرش فوت کرده است چالش های زیادی دارد

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

کتاب اصول روانکاوی بالینی

این کتاب مشتمل است بر برخی مقالات برگزیده‌ی تکنیکی درباره‌ی شیوه‌ی روانکاوی کلاسیک، که به عنوان دومین مرحله از پیش‌در‌آمد …

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

روانشناسی چیدمان منزل مسکونی

در منزل مسکونی هر بخش باید القا کننده ی آرامش باشد زیرا اولین رکن در منازل آرامش است که افراد می توانند با استفاده از لوازم و چیدمان این آرامش را فراهم کنند شمع ها در محیط با نور ملایم روی سیستم عصبی اثر می گذارند و باعث آرامش می شوند از دیگر موارد آرامش بخش به گل و گلدان می توان اشاره کرد زیرا عطر گل فرد را بسیار شاداب می کند و توصیه می شود حتما در منز خود از گلهایی استفاده کنید که برایتان خوشایند است.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

دیدار با مسئولین معاونت اجتماعی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی

 جلسه تیم خانه روانشناسان و مشاوران استان با مسئولین معاونت اجتماعی سازمان نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

بیا با جغدها درباره دیابت تحقیق کنیم

مطمئنم وقتی داشتم بزرگ می شدم پدرم چیزهای عادی زیادی به من می گفت ولی چیزی که بیشتر از بقیه در ذهنم مانده،چون دست کم ده هزار بار تکرارش کرد،این است،"تو به هر چی دست بزنی تبدیل می شه به گُه."تکیه کلام دیگرش این بود،"می دونی تو چی هستی؟یه صفر چاق گنده."

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

رنج پس از زلزله

حوادث و اتفاقات غم انگیز دنیای امروز شایع تر از گذشته شده و ما را تبدیل به ملتی عزادار کرده است. با هر حادثه جدیدی روحمان می خراشد، شوک زده و اندوهگین می شویم. برای بهبودی از یک اتفاق تا اتفاق بعدی فرصت کوتاهی داریم.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

بزرگترین ترس کودک جدایی از مادر

اضطراب و آشفتگي اكثر كودكان در لحظه جدا شدن از مادر خود براي آنها غير قابل هضم و تحمل است. كودك هنگام جدا شدن از والدين با تمام قدرت به مادرش مي‌چسبد و از ته دل غمگين و هراسناك مي‌شود.

ادامه مطلب
تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X