امروز ۰۳ / تیر / ۱۳۹۸
MENUMENU

مقالات

00

بهمن'۹۶

شکنندگی شادی (fragility of happiness)

شما یک روز فوق العاده دارید و به نظر می رسد همه چیز آنگونه که شما می خواهید پیش می رود. از بودن مردم لذت می برید، آب و هوا دوست داشتنی است، و حتی حساب بانکی شما با شما خوشحال است. با این حال، در پشت ذهن شما، صدای کوچکی وجود دارد که

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

آیا موفقیت در ژنتیک ما نهفته است؟

فاکتور های بسیاری برای برتری حرفه ای و شغلی شخص از جمله ایجاد انگیزش از سوی خانواده وجود دارد. در کنار این موارد، دانشمندان به دنبال کشف ارتباط فیزیولوژی در موفقیت بوده و در واقع در جستجوی ارتباط میزان موفقیت فرد در نوع و فرم ژنتیک هستند.

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

روانشناسی چیدمان منزل مسکونی

در منزل مسکونی هر بخش باید القا کننده ی آرامش باشد زیرا اولین رکن در منازل آرامش است که افراد می توانند با استفاده از لوازم و چیدمان این آرامش را فراهم کنند شمع ها در محیط با نور ملایم روی سیستم عصبی اثر می گذارند و باعث آرامش می شوند از دیگر موارد آرامش بخش به گل و گلدان می توان اشاره کرد زیرا عطر گل فرد را بسیار شاداب می کند و توصیه می شود حتما در منز خود از گلهایی استفاده کنید که برایتان خوشایند است.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

باورهای غیر منطقی در کنار باورهای منطقی جایگزین

باورهای غیر منطقی در کنار باورهای منطقی جایگزین ( از آلبرت الیس ، بنیانگذار درمان شناختی - هیجانی REBT) 

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

اطلاعیه شماره ۲

بسمه تعالي

ابراز همدردي و اعلام آمادگي خانه روانشناسان، مشاوران و حرف ياورانه با  آسيب ديدگان زلزله غرب كشور

واحد مددكاري خانه روانشناسان ، مشاوران و حرف ياورانه ،این حادثه بسیار تلخ را خدمت تک تک هموطنان و به ویژه خانواده های ارجمند آسیب دیدگان تسلیت می گوید. اگرچه هیچ امری، از تلخی چنین رویدادي نمی کاهد با این وجود عزم هموطنان و به ویژه روانشناسان ارجمند در ارایه خدمات به آسیب دیدگان ستودنی و مایه دلگرمی است.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

لازمه دوام و حفظ زندگی مشترک چیست ؟

مامنی برای آرامش هم باشيم

نه محلی برای نمایش عيوب هم

فرض می کنیم در مسافرت هستیم و مي كوشيم برای رسیدن به مقصدی مناسب. در اين سفر ما با مکان هايی متفاوت رو به رو هستیم. بعضی جاها مناظر زیبا و بضی مسافت ها مکان های صعب العبور. طبق سلیقه ممکن است نسبت به برخی صحنه ها تمایل نداشته باشیم یا برعکس از دیدن بعضی منظره ها به شدت به وجد بیاییم.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

نشانه های اعتماد به نفس پایین

 تکرار کلمه « ببخشید »

بعضی افراد باورشان این است که هر مشکل و اشتباهی که پیش بیاید مقصر آن ها هستند و باید عذرخواهی کنند.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

ناراحتی از موفقیت دیگران

چرا از موفقیت دیگران غمگین و ناراحت میشویم؟

خیلی حس زشتی است اینکه از موفقیت کسی ناراحت شوید ولی آدمها اغلب زشت هستند.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

چک آنلاین

به عنوان يك درمانگر در جلسات درمان بسيار شاهد چك كردن‌هاي بيمارگون آنلاين، last seen recently يا seen نشدن‌هاي سؤال‌برانگيز هستم. اين امر چنان اهميت پيدا كرده است كه حتي مسئولان شبكه‌هاي اجتماعي را بر آن داشته كه option‌هاي خود را لحظه‌‌به‌لحظه با نياز كاربران خود مطابقت داده و به‌روز‌رساني كنند.

ادامه مطلب
تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X