امروز ۳۰ / ۰۴ / ۱۳۹۸
MENUMENU

مطالب علمی

00

تیر'۹۷

هزار راه نرفته را با مشاورتان طی می‌کنید

مشاور ازدواج، فردی متخصص است که علاوه بر تجربیاتی بسیار بیشتر از اطرافیان شما در مواجهه با مشکلات ازدواج، علم این کار را هم دارد و می‌داند چطور باید درباره آینده ازدواج شما قضاوت کند. مشاور به شما کمک می‌کند تا در مدت کوتاهی نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کنید. مشاور ازدواج به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید شناختی که کسب کرده‌اید درست است یا نیازمند اصلاح؟

ادامه مطلب

00

بهمن'۹۶

شکنندگی شادی (fragility of happiness)

شما یک روز فوق العاده دارید و به نظر می رسد همه چیز آنگونه که شما می خواهید پیش می رود. از بودن مردم لذت می برید، آب و هوا دوست داشتنی است، و حتی حساب بانکی شما با شما خوشحال است. با این حال، در پشت ذهن شما، صدای کوچکی وجود دارد که

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

چرا آی کیو ایرانیان روبه نزول است؟

دکتر شهرام یزدانی اعلام میانگین ضریب هوشی 84 برای ایرانی‌ها، سبب تعجب بسیاری از نخبگان ایران گردید.
عده‌ای با انکار این آمار درصدد اعتراض به آن برآمده‌اند، اما برای اینجانب، این آمار هیچ‌گونه جای تعجبی نداشت، زیرا این موضوع را در سال هفتاد و نه در سخنرانی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تحت عنوان نظریه "ترقیق هوشی" پیش بینی کر ده بودم. در این مقاله به اختصار علل افت میانگین ضریب هوشی در کشور را بررسی خواهیم کرد و سپس به راهکارهای مقابله با این رخداد تلخ خواهیم پرداخت

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

اعتیاد به گوشی‌های هوشمند نوعی ناهمگونی در مغز ایجاد می‌کند

‌ اعتیاد به گوشی‌های هوشمند نوعی ناهمگونی در مغز ایجاد می‌کند.  با توجه به مطالعه‌ای که به تازگی در گردهمایی سالیانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA) ارائه شده است، پژوهشگران کشف کرده‌اند که در شیمی مغز افراد جوانی که به گوشی‌های هوشمند و اینترنت معتاد شده‌اند، نوعی عدم توازن وجود دارد.

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

ازدواج کردن با مردی که همسرش فوت کرده است ،آری یا خیر؟

بر اساس مقیاس استرس هلمز-راهه پر استرس ترین رویداد زندگی، مرگ همسر می باشد.افراد به طرق متفاوتی با مرگ همسرشان کنار می آیند. برای برخی این فرایند کنار آمدن، کوتاه و برای برخی دیگر طولانی می باشد.

پس باید در نظر داشته باشید ازدواج با مردی که همسرش فوت کرده است چالش های زیادی دارد

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

روانشناسی چیدمان منزل مسکونی

در منزل مسکونی هر بخش باید القا کننده ی آرامش باشد زیرا اولین رکن در منازل آرامش است که افراد می توانند با استفاده از لوازم و چیدمان این آرامش را فراهم کنند شمع ها در محیط با نور ملایم روی سیستم عصبی اثر می گذارند و باعث آرامش می شوند از دیگر موارد آرامش بخش به گل و گلدان می توان اشاره کرد زیرا عطر گل فرد را بسیار شاداب می کند و توصیه می شود حتما در منز خود از گلهایی استفاده کنید که برایتان خوشایند است.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

رنج پس از زلزله

حوادث و اتفاقات غم انگیز دنیای امروز شایع تر از گذشته شده و ما را تبدیل به ملتی عزادار کرده است. با هر حادثه جدیدی روحمان می خراشد، شوک زده و اندوهگین می شویم. برای بهبودی از یک اتفاق تا اتفاق بعدی فرصت کوتاهی داریم.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

بزرگترین ترس کودک جدایی از مادر

اضطراب و آشفتگي اكثر كودكان در لحظه جدا شدن از مادر خود براي آنها غير قابل هضم و تحمل است. كودك هنگام جدا شدن از والدين با تمام قدرت به مادرش مي‌چسبد و از ته دل غمگين و هراسناك مي‌شود.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

باورهای غیر منطقی در کنار باورهای منطقی جایگزین

باورهای غیر منطقی در کنار باورهای منطقی جایگزین ( از آلبرت الیس ، بنیانگذار درمان شناختی - هیجانی REBT) 

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

سفر به کرمانشاه سفر تفریحی نیست

سفر به کرمانشاه یک سفر «تفریحی_انسان دوستانه» نیست

چند توصیه مهم به داوطلبین کمک به افراد زلزله زده:

ادامه مطلب
تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X