امروز ۳۰ / ۰۴ / ۱۳۹۸
MENUMENU

کتابخانه

00

مرداد'۹۷

چای با فروید

این کتاب توسط انتشارات بینش نو و با ترجمه ی علیرضا منشی ازغندی به چاپ رسیده است. بررسی های موردی …

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

بیا با جغدها درباره دیابت تحقیق کنیم

مطمئنم وقتی داشتم بزرگ می شدم پدرم چیزهای عادی زیادی به من می گفت ولی چیزی که بیشتر از بقیه در ذهنم مانده،چون دست کم ده هزار بار تکرارش کرد،این است،"تو به هر چی دست بزنی تبدیل می شه به گُه."تکیه کلام دیگرش این بود،"می دونی تو چی هستی؟یه صفر چاق گنده."

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

معرفی کتاب سه شنبه ها با موری

اگر قصد تو خودنمایی برای آدم های سطح بالاست، آن را فراموش کن. آن ها در هر صورت تو را تحقیر خواهند کرد و اگر برای آدم های سطح پایین است، باز هم فراموش اش کن. آن ها فقط به تو غبطه خواهند خورد.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

معرفی کتاب درمان نگرانی

 خودگویی های کارآمد

بیست عبارت زیر به شما کمک می‌کنند تا با مشکلات زندگی به طرز دیگری برخورد کنید. ممکن است نتوانید گذشته را کنترل کنید، اما می‌توانید شرایط امروز و فردای خود را کنترل کنید.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

معرفی کتاب تضادهای درونی ما

این کتاب شامل دو قسمت است. 
در قسمت اول نویسنده نشان می دهد که حساسیتها و ناراحتی های روحی به چه طریق در شخص ایجاد می گردد و  به شخصیت او یک حالت عصبی و ناسالم می دهد. 

ادامه مطلب

00

شهریور'۹۶

معرفی کتاب زنان شیفته

ارتباط کودکی ناسالم با ازدواج نامناسب

 فرزندان کم سن و سال در خانواده های ناسالم و بدکارکرد مجبور می شوند بار مسئولیت های خانواده را به دوش بکشند.

ادامه مطلب

00

شهریور'۹۶

معرفی کتاب جهان در سال ٢٠۵٠

?جهان سر به کدامین سوی دارد و در آینده چگونه خواهد بود؟ ‌بی‌شک این پرسش دغدغه ذهنی بسیاری از ماست، هرکس به ‌گونه‌ای و در سطحی.

ادامه مطلب

00

شهریور'۹۶

معرفی کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

ترس از تنهایی

برخی اوقات به سرعت و شتاب در حال شنا در یک رودخانه خشک هستید و می خواهید هرچه سریعتر ، به عشق برسید و رابطه برقرار کنبد و از تنهایی نجات پیدا کنید، چون به شدت از تنهایی می ترسید و در برابر تنهایی ، احساس درماندگی و ناتوانی می کنید.

ادامه مطلب

00

شهریور'۹۶

معرفی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

تله زندگی یا طرح واره

 تله ی زندگی اصطلاحی عامیانه است و واژه ای که متخصصان برای اشاره به تله ی زندگی به کار می برند، طرح واره است. مفهوم طرح واره از روان شناسی شناختی نشات گرفته است.

ادامه مطلب

00

شهریور'۹۶

معرفی کتاب مدیریت خشم

از ديدگاه تئوري انتخاب، "خشم" يك بيماري نيست، يك اختلال در ساختار شخصيت نيز به شمار نمي رود، يك مشكل هورموني يا چيزي كه فراسوي كنترل فرد پرخاشگر باشد هم تلقي نمي شود، بلكه رفتاري است كه فرد به هنگام مواجهه با مانع و ناكامي از خود بروز مي دهد؛ اين رفتار معطوف به "هدفى" است و آن هدف "رفع ناكامى" است.

ادامه مطلب
تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X