امروز ۳۰ / ۰۴ / ۱۳۹۸
MENUMENU

مقالات

00

مرداد'۹۷

مامان! من می‌ترسم

والدین ممکن است در مسیر رشد فرزندانشان با انواع ترس‌های آنها روبه‌رو شوند. مانند ترس از صدای بلند، ترس از …

ادامه مطلب

00

مرداد'۹۷

زندگی دوم در فضای مجازی!

برخی از ما شده‌ایم انسان‌هایی با محاسبات الکترونیکی، دوستی‌های مجازی، برخوردار از ارتباطات با کلمات دروغین، لذت‌های بی‌انتها و در آخر زندگی در فضای مجازی که فرصت با هم بودن در کنار خانواده را از ما گرفته و لبخندهای مصنوعی را برای‌مان به ارمغان آورده است.

ادامه مطلب

00

مرداد'۹۷

وقتی فرزند ناتنی عشق شما را پس می‌زند

شاید هیچ حسی در دنیا ناراحت‌کننده‌تر از این نباشد که از سوی فرزندی که با تمام وجود و احساس به وی عشق داده‌اید، پس زده شوید، اما مادران ناتنی باید به این باور برسند که این رفتار فرزندان ناتنی تعمدی نیست

ادامه مطلب

00

آذر'۹۶

آیا موفقیت در ژنتیک ما نهفته است؟

فاکتور های بسیاری برای برتری حرفه ای و شغلی شخص از جمله ایجاد انگیزش از سوی خانواده وجود دارد. در کنار این موارد، دانشمندان به دنبال کشف ارتباط فیزیولوژی در موفقیت بوده و در واقع در جستجوی ارتباط میزان موفقیت فرد در نوع و فرم ژنتیک هستند.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

نشانه های اعتماد به نفس پایین

 تکرار کلمه « ببخشید »

بعضی افراد باورشان این است که هر مشکل و اشتباهی که پیش بیاید مقصر آن ها هستند و باید عذرخواهی کنند.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

چک آنلاین

به عنوان يك درمانگر در جلسات درمان بسيار شاهد چك كردن‌هاي بيمارگون آنلاين، last seen recently يا seen نشدن‌هاي سؤال‌برانگيز هستم. اين امر چنان اهميت پيدا كرده است كه حتي مسئولان شبكه‌هاي اجتماعي را بر آن داشته كه option‌هاي خود را لحظه‌‌به‌لحظه با نياز كاربران خود مطابقت داده و به‌روز‌رساني كنند.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

پرخاشگری منفعلانه چیست ؟

برخی پرخاشگری ها بدون علامت های معمول مانند مشاجره و بالابردن صداو .. هستند به این نوع پرخاشگری  پرخاشگری منفعلانه می گویند که با رفتارهای افراد خود را نمایان میسازد.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

افکار مثبت حال شما را خوب نمی کند

سوزان دیوید در کتاب جدیدش به نام “انعطاف عاطفی”، نحوۀ کنترل احساسات انسان را مورد سؤال قرار می دهد. او می گوید که ما باید توجهی زیاد و در عین حال، ارادی به احساسات عمیق خود داشته باشیم.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

با زندگی بسازیم یا زندگی بسازیم

سال‌هاي اوليه ازدواج، سال‌هاي دشوار سازگاري زن و شوهر جوان با يكديگر، اعضاي خانواده و دوستان به شمار مي‌رود كه در صورت عدم برخورداري از آموزش‌هاي لازم و آگاهي مناسب، مي‌تواند تبديل به سال‌هايي توفاني شود و بنيان خانواده را در همان سال‌هاي نخست از هم فروبپاشد.

ادامه مطلب

00

آبان'۹۶

رابطه اعتماد به نفس و شخصیت

من يك فرد ارزشمند و توانا هستم

عزت نفس اساساً مجموعه‌اي از اعتقادات ما نسبت به خودمان است و به بسياري از جنبه‌هاي شخصيت مربوط مي‌شود. اعتماد به نفس از دو مفهوم اصلي عزت و نفس كه به متعلقات خود فرد وابسته است تشكيل شده است.

ادامه مطلب
تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X