امروز ۰۳ / تیر / ۱۳۹۸
MENUMENU

دکتر حسن عشایری

دکتر حسن عشایری روانشناس ایرانی، دارای دکترا در رشته مغز و اعصاب، از دانشگاه فرایبورگ آلمان و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران – دانشکده علوم و توانبخشی است.

دکتر حسن عشایری تحصیلات ابتدایی اش را در دبستان «رشدیه» تبریز شروع کرد. با پایان این دوره، به دبیرستان فردوسی رفت و تا کلاس یازدهم را آنجا گذراند. ولی دیپلم خود را از دبیرستان شماره یک «هدف» تهران گرفت و پس از آن، بلافاصله راهی آلمان غربی شد و به مدت بیست سال، به تحصیل در رشته پزشکی مغز و اعصاب (نورولوژی) پرداخت. طی زمان حضورش در اروپا، به هیچ وجه سفری به ایران نداشت و تمام وقت خود را صرف کسب علوم و مهارت و بررسی و تحقیق و پژوهش کرد. او ضمن تحصیل در حیطه علوم مغز، موفق شد تخصص روانپزشکی را هم به دست بیاورد.

 – اخذ مدرک دکترا دررشته مغز و اعصاب از دانشگاه فرایبورگ آلمان در سال ۱۹۸۰میلادی. 

– دریافت تخصص روانپزشکی در آلمان.

– عضو و مؤسس انجمن هاى «حمایت از حقوق کودکان»، «انجمن تلاشگران سلامت»، «دوستى ایران و آلمان»، «آسیب دیدگان اجتماعى»، «آزادگان و زندانیان»، «انجمن فرهنگى آریان پور»، «انجمن کاربرد موسیقى در بهداشت جسم و روان» و …

– سابقه تدریس در دانشگاههاى تبریز، شیراز، قزوین.

– عضویت در هیأت تحریریه مجلاتى مانند: نشریه علمى – پژوهشى «اندیشه و رفتار»/ مجله «حرکت»/ مجله «علوم پزشکى ایران»/ همکارى با مجلات بین المللى «نورولوژى» و «نورو سایکولوژى».

– نگارش شمارى از کتب و مقالات علمى از جمله: 

* مجموعه مقالات درباره سمپوزیوم نوروپسیکولوژى [جلد اول، با همکارى دکتر محیط، دکتر براهنى، دکتر حبیب الله قاسم زاده].

* مقاله نوروپسیکولوژى زبان و گفتار و اختلالاتش [ارائه شده در کنگره نوروپسیکولوژى آلمان غربى – ۱۹۷۶ میلادى]، 

* مقاله نوروتراماتولوژى (ضایعات مغزى) [در کنگره بین المللى هامبورگ – ۱۹۷۸ میلادى].

دکتر حسن عشایرى بیش از ربع قرن به تحقیق و پژوهش و ارائه خدمات در خصوص علوم مغز و اعصاب و اختلالات رفتارى اشتغال داشته و این روند کماکان ادامه دارد و در تمام مراحل علمى خویش در پى کشف دلایلى براى چگونگى کارکرد مغز انسان و ناشناخته هاى این دستگاه بوده است. او مغز را در قرن بیست و یکم که قرن اطلاعات است، از هر نظر حائز اهمیت مى داند و یادآور مى شود «ما در خصوص این دستگاه شگفت انگیز که بشریت خیلى قسمت هایش را نمى شناسد و حتى دانشمندان هنوز بخش هاى بسیارى از آن را کشف نکرده اند، با سؤالات و معماهایى مواجه ایم. زندگى سراسر حل مسأله است و اینها مجهولاتى است که باید به معلومات تبدیل شود.»

? تقدیر و تشکر از استاد فرهیخته جناب آقای دکتر حسن عشایری ?

فروردین ۲۲, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "دکتر حسن عشایری"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X