امروز ۰۵ / خرداد / ۱۳۹۸
MENUMENU

دکتر غلامعلی افروز

دکتر غلامعلی افروز تحصیلات ابتدایی را در دبستان اسفندیار و متوسطه را در دبیرستان های ذوقی و دارالفنون به پایان رسانید.در مهر ماه ۱۳۴۸ وارد دانشگاه تهران شد و در رشته روان شناسی  مشغول تحصیل گردید و در بهمن ماه ۱۳۵۱ با احراز رتبه اول در این رشته فارغ التحصیل گردید. 

در اواخر سال ۱۳۵۲ با استفاده از بورس تحصیلی دانشگاه تهران دوره کارشناسی ارشد و دکترای رشته روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی را در دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا با کسب رتبه ممتاز به پایان رسانید و به عنوان نخستین فارغ التحصیل ایرانی در این رشته موفق به اخذ درجه دکتری گردید. دکتر غلامعلی افروز در سال  ۱۳۵۷ به کشور بازگشت و همکاری علمی خود را با سمت استادیاری با دانشگاه تهران آغاز نمود.

دکتر افروز در سال ۱۳۶۴ به مرتبه دانشیاری و در سال ۱۳۷۱ به مرتبه استادی دانشگاه تهران ارتقاء  یافت. در سال ۱۳۷۳ به عنوان استاد نمونه دانشگاه های کشور برگزیده شد و در سال ۱۳۷۴ نیز به لحاظ تلاش در تهیه هوش آزمای تهران_استنفرد_بینه برنده جایزه جشنواره بین المللی خوارزمی گردید.

تاکنون ۲۶ جلد کتاب از دکتر غلامعلی افروز به صورت تالیف و ترجمه نگاشته شده است که در کشورهای آمریکا و کانادا انتشار یافته  و سه کتاب وی  نیز به زبان انگلیسی  و عربی توسط سازمان آموزشی؛ علمی  و فرهنگی اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات  اسلامی انتشار یافته است.

دکتر غلامعلی افروز بیش از یکصد و بیست مقاله علمی در زمینه های روان شناسی و تعلیم و تربیت منتشر کرده است. دکتر غلامعلی افروز، ده ها کنفرانس بین المللی با سخنرانی و ارائه مقاله حضور فعال داشته  و در چندین انجمن علمی در سطوح ملی و بین المللی عضویت دارد. در برنامه ریزی و تدوین برنامه های روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی در سطوح کارشناسی ؛کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشگاه کشور نقش اصلی و مدیریت این مهم بر عهده دکتر غلامعلی افروز  بوده است.

دکتر افروز از بدو پیروزی انقلاب مسیولیت های مختلفی را از جمله عضویت در شوراهای فرهنگی و پژوهشی؛ قائم مقامی وزیر آموزش و پرورش در سازمان  مرکزی اولیاء  و مربیان؛ معاون  وزیر؛ موسس و اولین رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و ریاست دانشگاه  تهران را عهده دار بوده است.

دکتر غلامعلی افروز در حال حاضر استاد و مدیر گروه گروه روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی دانشکده روان شناسی  و علوم تربیتی دانشگاه تهران می باشد.

? تقدیر و تشکر از استاد فرهیخته جناب آقای دکتر غلامعلی افروز?

فروردین ۲۲, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "دکتر غلامعلی افروز"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X