امروز ۰۳ / تیر / ۱۳۹۸
MENUMENU

دکتر محمود منصور

دکتر محمود منصور بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه و اخذ درجه لیسانس در رشته روانشناسی و فوق لیسانس تخصصی در رشته روانشناسی بالینی جهت ادامه تحصیل عازم کشور سویس گردید و از دانشگاه ژنو در رشته روانشناسی ژنتیک و بالینی موفق به دریافت درجه دکترا شد. 

ایشان هم اکنون عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه تهران می باشد.  دکتر محمود منصور بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه و اخذ درجه لیسانس در رشته روانشناسی و فوق لیسانس تخصصی در رشته روانشناسی بالینی جهت ادامه تحصیل عازم کشور سویس گردید و از دانشگاه ژنو در رشته روانشناسی ژنتیک و بالینی موفق به دریافت درجه دکترا شد. او رساله خود را زیر نظر ژان پیاژه نوشته است.

* مشاغل و سمتهای مورد تصدی : دکتر منصور ابتدا در کلینیک کانون هدایت کودک و مرکز مشاوره روانی ، در حدود ۸-۷ سال به فعالیت تشخیص و درمان روانی مشغول بود و به موازات آن از سال ۱۳۴۴ وارد دانشگاه تهران شد. وی تا سال ۱۳۶۹  در سمتهای استادیاری و دانشیاری و مدیریت گروه مبانی روانی مشغول به خدمت بود و هم اکنون استاد دانشگاه تهران است.

فعالیتهای آموزشی : تدریس در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران از جمله فعالیت های آموزشی دکتر محمود منصور می باشد.

سایر فعالیتها و برنامه های روزمره : اولین کتابی که محمود منصور دست به ترجمه آن زد ،« پیشرفت مدارس در پرتو روشهای آموزشی و پرورش » است که در سال ۱۳۳۵ منتشر شده و برنده جایزه گشت. لیکن فعالیت اصلی و مستمر وی از سال ۱۳۴۰ شروع شد. به دنبال آن اولین کتاب تالیفی او که کتاب احساس کمتری نام داردکه در سال ۱۳۴۳ منتشر شده است.

? تقدیر و تشکر از استاد فرهیخته جناب آقای دکتر محمود منصور ?

فروردین ۲۴, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "دکتر محمود منصور"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X