امروز ۰۳ / تیر / ۱۳۹۸
MENUMENU

دکتر کیانوش هاشمیان

اما هواى تحصیل در فرنگ به سرش مى افتد و عازم شهر سنفرانسیسکو مى شود. رشته پزشکى را در دانشگاه استنفورد ادامه مى دهد ولى دیرى نمى گذرد که به دانشگاه ایالتى سنفرانسیسکو مى رود و در آنجا دوره آموزش دروسش را تمام مى کند و درست در همین زمان به روانشناسى علاقه پیدا مى کند و از همان دانشگاه لیسانس خود را مى گیرد. 

در سال ۱۹۶۸ میلادى موفق به قبولى در امتحان دوره کارشناسى ارشد همان رشته می شود. دکتر کیانوش هاشمیان پاریس را براى ادامه تحصیلات بر مى گزیند و راهى دانشگاه سوربن مى شود. در این میان موقعیتى فراهم مى شود تا او براى دیدار خانواده به وطن بازگردد. مدتی را در دانشگاه الزهرا(س) به تدریس در گروه روانشناسى مى گذراند ولی به وسیله بورسیه که از جانب دانشگاه الزهرا دریافت داشته راهی آمریکا می شود و وارد دانشگاه فلوریدا که یکى از ۱۰ دانشگاه مشهور و معتبر آمریکا است مى شود و مدرک دکترایش را در رشته روانشناسى به دست مى آورد و به عنوان دانشجوى برجسته و برتر دکتراى آن دانشگاه شناخته مى شود.

عمده ترین حضور دکتر کیانوش هاشمیان در دانشگاه الزهرا(س) بوده، ضمن اینکه در دانشگاه هاى دیگرى نیز علاوه بر تدریس، به مشاوره مى پرداخته است.

علاقه و استعداد دکتر هاشمیان به موسیقى از کودکى در او نمود پیدا مى کند و با هدایت درست این علاقه توسط خود و خانواده اش، نتایج ارزشمند آن سال ها بعد در حیطه روانشناسى جلوه گر مى شود. دکتر کیانوش هاشمیان با همکارى چند تن دیگر از همکاران از جمله آقایان دکتر عشایرى، دکتر نعمتیان، دکتر عبدالله نژاد و دوستان دیگر انجمنى را تأسیس کردند به نام

“انجمن کاربرد موسیقى در سلامت جسم و روان”.

از سمت هاى اجرایى  دکتر کیانوش هاشمیان معاونت آموزشى پژوهشى سازمان نظام روانشناسى و مشاوره کشور است. سرپرستى گروه روانشناسى دانشگاه الزهرا(س)، معاونت همین دانشگاه، عضویت در گروه برنامه ریزى روانشناسى، شوراى انقلاب فرهنگى، عضویت در انجمن روانشناسان ایران و آمریکا و عضویت در هیأت مدیره نظام روانشناسى مشاوره کشور برخى دیگر از سوابق علمى او تاکنون محسوب مى شوند. دکتر هاشمیان به مدت چند سال عضو هیأت تحریریه و همچنین داورى و ارزیابى مجلات انجمن روانشناسان آمریکا را عهده دار بوده است. اکنون علاوه بر داورى برخى مقالات منتشره در مجلات روانشناسى داخلى، به عنوان ویرستار بخش انگلیسى فعالیت دارد.

? تقدیر و تشکر از استاد فرهیخته جناب آقای دکتر کیانوش هاشمیان?

 

فروردین ۲۱, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "دکتر کیانوش هاشمیان"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X