امروز ۰۵ / خرداد / ۱۳۹۸
MENUMENU

زنده یاد دکتر محمد نقی براهنی

بعد وارد دانشگاه تبریز شد و همزمان در شهرستان مرند، به تدریس پرداخت. و در سال ۱۳۳۴ با درجه عالی، لیسانس خود را در رشته آموزش زبان دریافت نمود. سپس در سال ۱۳۳۵ با دریافت بورسیه تحصیلی به کشور انگلیستان اعزام شد و در سال ۱۳۳۶ دیپلم آکادمیک روانشناسی پرورشی و در سال ۱۳۳۸ موفق به دریافت فوق لیسانس روانشناسی پرورشی از دانشگاه لندن شد. از سال ۱۳۴۰ الی ۱۳۴۳ به عنوان عضو هییت علمی گروه روانشناسی دانشگاه تبریز به تدریس و پژوهش پرداخت. 

سپس برای ادامه تحصیل به آمریکا اعزام و در سال ۱۳۴۵ از دانشگاه کلمبیا درجه فوق لیسانس روانشناسی دریافت کرد. پس از آن تحصیل در دوره دکترا را شروع کرده و همزمان با آن به عنوان متخصص آزمون سازی در موسسه هارگوت پرس نیویورک مشغول شد. او در سال ۱۳۴۷ درجه دکترای روانشناسی دریافت و به ایران بازگشت و در گروه روانشناسی دانشکده علوم تربیتی دانشگاه تهران مشغول شد و در سال ۱۳۶۲ زودهنگام از دانشگاه تهران بازنشست شد. 

در طول تعطیلی دانشگاه ها به تهیه چند کتاب بنیادی همچون نظریه های یادگیری و تهیه هنجار ایرانی برای آزمون وکسلر پرداخت و در همین دوران با دعوت انسانی بسیار شریف در انستیتو روانپزشکی تهران به تدریس روی آورد و به آموزش دانشجویان و راهنمایی پایان نامه های کارشناسی ارشد، دکترا و دوره های تخصصی همت گماشت. شادروان دکتر محمد نقی براهنی در آخرین سه شنبه مرداد ماه ۱۳۸۱، در پایان یکسال طولانی پر از روزهای دشوار بیماری در آرامش ابدی قرار گرفت و در قطعه هنرمندان در تبریز به خاک سپرده شد.

         ?روحش شاد و یادش گرامی باد?

فروردین ۱۶, ۱۳۹۶

۰ پاسخ به "زنده یاد دکتر محمد نقی براهنی"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X