امروز ۰۲ / بهمن / ۱۳۹۷
MENUMENU

باتلاق عاطفی دختران در شناخت و رابطه

در حقیقت در دوران آشنایی دقیقا همان رفتارها و کارهایی انجام می شود که در دوران دوستی انجام می شود و تنها عنوان آن تغییر یافته مدتی از رابطه می گذرد و موقعیت هایی که در این دوران برایشان پیش می آید را براحتی رد می کنند چرا که  امید دارند که رابطه ای که در ان هستند قرار است به ازدواج منجر شود .

اما بعد از چند ماه یا حتی یکی دو سال رابطه  زمانی به خودشان می آیند و متوجه می شوند هنوز همانجایی هستند که روز اول بوده اند و هر چه انرژی برای رابطه گذاشتند این رابطه قدمی جلوتر نرفته و انگار قرار نیست در این رابطه اتفاقی روی دهد و کم کم احساس بلاتکلیفی می کنند .

از یک طرف درگیر رابطه عاطفی شدند که بواسطه آن موقعیت های زیادی را از دست داده اند و به علت وابستگی ناشی از آن نمی توانند از این رابطه دل بکنند ، از طرفی اتفاق خاصی هم نمی افتد و طرف مقابل اقدامی انجام نمی دهد .

به این نوع رابطه باتلاق عاطفی می گویند شما  دراین رابطه احساس تنهایی می کنید ، احساس بلاتکلیفی می کنید نه راه پس دارید و نه راه پیش ، به شدت وابسته شده اید ، موقعیت هایتان را از دست داده اید ، بحث هایتان زیاد شده و مدام دعوا می کنید و احساس می کنید انقدر که شما انرژی گذاشتید ، انرژی دریافت نکردید .

از آنجا که ، اگر به شما بگویم وارد روابطی که  طرف مقابل شما اقدام رسمی نکرده است نشوید ، قبول نمی کنید و تصور می کنید این شازده که الان جلوی شماست با بقیه فرق دارد ، لذا احتمالا خیلی از شماها درگیر این باتلاق می شوید  اما  حداقل اگر هم فکر می کنید این آقا با دیگران متفاوت است ، باید برای رابطه زمان تعیین کنید ،  مثلا دو ماه و بعد دو ماه یا رابطه رسمی می شود یا ختم رابطه ، حتما می گویید مگر میشه با دو ماه رابطه کسی رو شناخت ؟

قطعا با ۵۰ سال زندگی زناشویی هم شما نمی توانید صد در صد طرف مقابلتان را بشناسید ، اما مگر قرار است شما در این مرحله به شناخت کامل برسید ؟

خودتان قضاوت کنید به جز دو سه هفته اول چه موارد تازه ای از طرف مقابل را کشف کرده اید بماند که شناختی هم که حاصل شده چون رابطه رسمی نیست بر اساس صحبت های زده شده طرف مقابل شماست  که امیدوارم صادقانه بوده باشد .

شما بعد از دوماه شناخت رابطه را رسمی می کنید تا شناخت وارد مرحله جدید شود  و با اطلاع خانواده ها ( نامزدی پیش از عقد ) شناخت تداوم پیدا کند .

ممکنه طرف شما بگوید عزیزم فعلا شرایطم محیا نیست بگذارید  مدتی دیگر با هم باشیم تا شرایطم محیا شود ، اگر دختر زرنگی باشید متوجه می شوید که پسری که شرایطش آماده نیست چرا پیشنهاد ازدواج داده ؟

این پسران در حقیقت دنبال همان دوستی هستند اما چون شما  رابطه دوستی را نمی پذیرید با بهانه ازدواج تحت عنوان رابطه برای شناخت بیشتر با شما  ارتباط برقرار می کنند ، این عزیزان به خوبی می دانند اگر دختری را وابسته کنند  به راحتی می توانند وی را کنترل کنند در نتیجه برای رابطه مدام زمان می خرند تا شما آهسته آهسته وابسته شوید .

پسری که شرایط ازدواج دارد ، قصد ازدواج دارد و شیفته شما شده است  به هر دری می زند تا سریعتر به شما برسد ، چرا که ترس از دست دادن شما  ذهن وی را درگیر به خود می کند .

تهیه و تظیم : سعیده مصافی 

( گروه آموزشی – علمی خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه ) 

۰ پاسخ به "باتلاق عاطفی دختران در شناخت و رابطه"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X