امروز ۳۰ / خرداد / ۱۳۹۸
MENUMENU

روانشناسی چیدمان منزل مسکونی

از رنگ هایی استفاده کنید که شما را از افکار منفی دور می کند و باعث قدرت در وجودتان می شود. در حد امکان از مبلمان راحتی استفاده کنید زیرا پس از خستگی روز کاری پناهی برای استراحتتان باشد. نور کافی در منزل باعث بالا رفتن تمرکز می شود زیرا با تمرکز، راحت تر  می توانید مذاکره کنید و تصمیم بگیرید. مبلمان را با فاصله روی استاندارد چیدمان کنید تا فضای رفت و آمد بدون سختی باشد زیرا اگر به گونه ای باشد که رفت و آمد سخت باشد فرد به مرور عصبی شده و از مبلمان کمتر استفاده می کند.
به طور مثال اگر در آشپزخانه از رنگ های گرم استفاده کنید باعث اشتهای بیشتر می شود و هضم غذا را راحت تر می کند و در کابینت ها فیبر های نوری استفاده کنید به شما کمک می کند که راحت تر ظروف را انتخاب کنید و می توانید مسیر رفت و آمد را با فیبرهای نوری در زیر کابینت ها مشخص کنید به این صورت در هنگام تاریکی شب رفت و آمد آسان تر می شود و فرد احساس راحتی می کند.
در اتاق خواب ها از رنگ های مورد علاقه استفاده کنید زیرا در فضای اتاق خواب شخصیت شکل می گیرد از عکس های مورد علاقه از یک خاطره ی شیرین را روی دیوار نصب کنید چون تداعی کننده ی لحظات خوبتان است. نوع فرش بسیار در چیدمان تاثیر دارد چون هنگام راه رفتن فرد نباید احساس ناراحتی کند زیرا پا قلب دوم بدن است.


روانشناسی چیدمان ساختمان های اداری

اولین قدم در ساختمان های اداری انتخاب رنگ است شما به فضا روح می بخشد مانند کاغذ سفیدی است که شما قصد طراحی روی ان را دارید پس بهترین طرح نمایان گر شخصیت درونی شماست. فضای اداری از نامش پیداست که باید فضایی رسمی باشد رنگ دیوارها باید القا کننده ی قدرت باشد تا بتوان بهتر و درست تصمیم گرفت. رنگ تاثیر مستقیم روی مغز دارد.سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که برای شما پیامد های مثبت دارد. مبلمان را طبق تم انتخابی چیدمان کنید چون رنگ های مختلف دید مناسبی ندارد. اتاق مدیریت مهم ترین بخش ساختمان اداری است در طراحی های مدرن این اتاق بیشتر به صورت شیشه ای اجرا می شود تا به تمام کارکنان دید داشته باشد فضا را دور از سر و صدا طراحی کنید زیرا با شلوغی کارمندان عصبی شده و فعالیت به درستی انجام نمی شود.


روانشناسی چیدمان لابی هتل ها

لابی اولین جایی است که مهمانان با ان مواجه می شوند پس باید به گونه ای طراحی شود که افراد را جذب کند بهتر است طبق دسته بندی افراد از چند بخش تشکیل شده باشد مثلا برای زوج های جوان قسمتی رمانتیک با نور ملایم طراحی شود و برای خانواده هایی که کودک به همراه دارند فضایی در نظر گرفته شود که کودکان در ان قسمت آزادانه بازی کنند تا برای دیگران سرو صدا ایجاد نشود. برای افراد مسن جایگاهی آرام و راحت طراحی شود تا در آرامش باشند . ادامه مطلب


شرکت کوماس دکور مجری انواع بازسازی ساختمان های قدیمی و آپارتمان به همراه دکوراسیون داخلی با جدید ترین متودهای روز دنیا با هزینه کم و بهترین کیفیت.

تهیه و تنظیم : حدیث بشیری

تیم علمی-آموزشی ( خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه )

۰ پاسخ به "روانشناسی چیدمان منزل مسکونی"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X