امروز ۳۰ / خرداد / ۱۳۹۸
MENUMENU

معرفی  کتاب «نه! به من دست نزن»

آدم‌های زیادی دور و بر ما هستند؛ «غریبه و آشنا» ولی ما هیچ‌وقت نمی‌دانیم در فکر آن‌ها چه می‌گذرد. شاید رفتار آن‌ها با ما کاملاً دوستانه و مهربان باشد؛ اما قصد و هدف‌شان سوءاستفاده از ما باشد. پس باید در مقابل هر خواسته یا رفتاری که دارند، اگر احساس خوبی نداریم بگوییم «نه» و اجازه ندهیم آن‌ها به خواسته‌شان برسند. 

نویسنده‌ این کتاب، کارشناس ارشد روان‌شناسی است و سال‌ها تجربه‌ کار با بچه‌ها را دارد. او در آثارش که در رده‌ داستان‌های آموزنده قرار می‌گیرند، تلاش می‌کند در قالب داستان، بچه‌ها را با مفاهیم مهم زندگی آشنا کند. 

شخصیت اصلی کتاب «ملیکا» در موقعیت بدی قرار می‌گیرد. به خانه‌ دوستش «کتی» می‌رود تا با هم کتاب بخوانند و بازی کنند؛ اما کتی خانه نیست و پدر او کتی را به خانه دعوت می‌کند. ملیکا حس خوبی نسبت به رفتارهای پدر دوستش ندارد و به سرعت به خانه‌ خودشان می‌رود و ماجرا را برای مادرش تعریف می‌کند. واکنش مادر ملیکا به این ماجرا، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کتاب است: 

ملیکا، این سه کلمه‌ جادویی را همیشه به‌ خاطر بسپار تا دیگر در چنین تله‌هایی نیفتی: «نه، برو، بگو.» 

«نه» یعنی در مقابل خواسته هر فردی، آشنا یا غریبه، اگر احساس کردی می‌خواهد تو را مجبور به کاری بکند، محکم و بدون ترس یا خجالت بگو: «نه»… . «برو» یعنی سریع از پیش آن فرد برو، فرار کن … . «بگو» یعنی سریع و در اولین فرصت، به نزدیک‌ترین فرد مورد اعتمادت مثل من، پدر یا معلم‌تان، همه ماجرا را بگو… .

نویسنده: طوبا اورنگ 

تصویرگر: پریسا رسولی

تعداد صفحه: ۳۶

ناشر:‏ ‏  اورنگ آفرین 

مناسب برای کودک   (۷ تا ۹ سال)

تهیه و تنظیم : سعیده مصافی 

( گروه آموزشی – علمی خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه ) 

۰ پاسخ به "معرفی  کتاب «نه! به من دست نزن»"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X