امروز ۰۳ / تیر / ۱۳۹۸
MENUMENU

چه کسی مغز مرا خاموش کرد

افکار سمی 

عواطف و احساس سمی 

گفتار سمی 

انتخاب های سمی 

خواب های سمی 

بذر های سمی 

ایمان سمی 

عشق سمی 

لمس سمی 

جدیت سمی 

سلامتی سمی 

برنامه ریزهای سمی 

پیامدهای ناشی از تفکر سمی در بدن شما به صورت تنش نمود پیدا کند. این نوع تنش چیزی فراتر از احساسی زودگذر است.  تنش اصطلاحی کلی و نشان دهنده ی فشار بیش ازحدی است که بر اثر تفکر سمی، به دستگاه های بدنتان وارد می شود. تنش از راه های  مختلف به بدن و ذهن اسیب می رساند .از اختلال حافظه گرفته تا بروز مشکلاتی جدی در سلامت مغزی -ذهنی، اختلالات دستگاه های ایمنی، قلبی -عروقی و گوارش .

 فکر سمی چیست؟ 

 فکر سمی چیست و چه فرقی با فکر سالم دارد؟

 فکر سمی فکری است که عواطف و احساسات منفی و اضطراب آور را بر می انگیزد و به این ترتیب با تولید موادی زیست شیمیایی، سبب ایجاد تنش در بدن می شود. انبار ذخیره آنها، ذهن شما و تک تک سلول های بدنتان است.

تفکر سمی دوازده حوزه سمی دارد. آن ها را پلیدی های دوازده گانه هم می نامیم. این دارودسته با این که هر کدام سازی جداگانه می زنند در یک نکته مشترکند: 

این که همیشه به چیزهای بد مربوطند و می توانند به شکلی جدی اسیب رسان باشند، به همین سبب باید از وجودمان زدوده شوند. برنامه ی “مغز روبی” که طراحی کرده ام، دقیقا همین کار را انجام خواهد داد. این برنامه مجموعه ای از پرسش هاست که بر اساس ترتیب خاصی مطرح می شوند و اگر همین ترتیب را عینا دنبال کنید مغزتان وارد روند سم زدایی خواهد شد.

حقیقت شگفت آور این است که هر یک از فکرهای ما چه مثبت چه منفی وقتی شکل می گیرد چرخه ی یکسانی را طی میکنند. افکار ما از تکانه های الکتریکی، مواد شیمیایی و نورون ها تشکیل شده اند و مثل درخت شاخه شاخه اند. وقتی فکر گسترش پیدا کند و در ذهن تثبیت شود شاخه های بیشتری می دواند و پیوند میان این شاخه ها محکمم تر می شود. 

آیا تا بحال حس کرده اید مغزتان “خاموش شده است”؟ آیا تا بحال احساس ناامیدی، سردرگمی یا از پا درآمدن کرده اید؟ آیا در زندگی خود یا خانواده تان الگوهای ناسالمی وجود دارند که نتوانید آن ها را به سادگی کنار بگذارید؟ 

یک فکر ممکن است بی ضرر به نظر بیاید، اما وقتی سمی شد حتی اگر در حد همان فکر هم باقی بماند، می تواند برای جسم،  عواطف و احساسات، یا حتی روحتان خطرناک باشد. 

خوشبختانه دوره ای که ما در آن زندگی می کنیم، دوره ی دگرگونی های بزرگ است. در این کتاب  می توانیم به وضوح ببینیم که علوم مغزی تا چه اندازه در موارد ذیل با تعالیم الهی همسوست: بازسازی ذهن؛ زدودن افکار و عواطف و احساسات سمی؛ و حتی این که مغز به واقع می تواند با تعالیم الهی دوباره روشن شود. 

در این کتاب می آموزیم:

▫️افکار سمی مانند زهر کشنده هستند. 

▫️چگونه پلید های دوازده گانه یعنی دوازده حوزه ی سمی زندگی مان را شناسایی کنیم. 

▫️می توانیم چرخه ی تفکر سمی را در هم بشکنیم و پلیدهای دوازده گانه را بزداییم. 

▫️می توانیم با افکارمان عملا همه ی حوزه های زندگی مان را اصلاح کنیم: روابطمان؛ سلامتی مان و حتی موفقیتمان.

 کتاب: چه کسی مغز مرا خاموش کرد؟ 

نویسنده: کتر کارولاین لیف 

مترجم :دکتر شادی جهرانی

( گروه آموزشی – علمی خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه )

۰ پاسخ به "چه كسي مغز مرا خاموش كرد"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X