امروز ۳۰ / خرداد / ۱۳۹۸
MENUMENU

فرازو و فرود سفر مادران ناتنی

_شاید فکر کنید، آیا شما مخاطب این کتاب هستید یا خیر؟ هنگام جمع¬آوری اطلاعات و نگارش کتاب حاضر، موضوع مادران بی فرزند یا دور از فرزند، ذهنم را به خود مشغول کرده بود. از آنجایی که این موضوع تفاوت اساسی با خانواده¬های مختلط دارد، تصمیم گرفتم؛ کتابی درباره¬ی افرادی تالیف کنم که خودشان در حال حاضر فرزندی ندارند.
باید بدانید؛ این کتاب با کتاب¬ها¬¬ی دیگر کمی تفاوت دارد، چرا؟ این کتاب، کتابی نیست که با دقت از آن مراقبت کنید، بلکه از شما می-خواهم که آن¬را رنگ¬آمیزی و در آن یادداشت کنید. آن¬را همه جا با خود ببرید و داستان¬ها، تجربه¬ها و ایده¬های¬تان را در آن یادداشت کنید. بر¬ اساس گفته¬ی جیمز پنبکر ، استاد روانشناسی دانشگاه تگزاس¬، نوشتن به مدت بیست دقیقه در روز اثرات احساسی و جسمی بسیار مثبتی در پی دارد. با توجه به این¬که اثر درمانی نوشتن ثابت شده است، این کتاب می¬تواند، نقطه¬ی آغازین روزنگاری و رویداد¬نگاری شما باشد. پائولوکوئیلو می¬گوید: “کلمات به نوشته شدن، نیاز دارند”. من پیشنهاد می¬کنم؛ روزانه بیست تا سی دقیقه را صرف خواندن این کتاب کنید. در مورد پیشنهادات¬اش فکر کرده و تمرین¬های انتهای هر صفحه را انجام دهید و یادداشت کنید.
ممکن است، مایل باشید این کتاب را در جمع یا همراه با یک دوست بخوانید و در مورد مطالب آن بحث و گفتگو کنید. اما من پیشنهاد می¬کنم، ابتدا خودتان کتاب را مطالعه کرده و سپس به بررسی جزییات، بحث و طرح سوال در مورد آن بپردازید. همچنین می¬توانید هر هفته مواردی را انتخاب کرده، انجام دهید و تجربه¬تان را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

 

۰ پاسخ به "فرازو و فرود سفر مادران ناتنی"

ارسال یک پیغام

تمامی حقوق متعلق به خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه می باشد
X