جمعه / ۳۱ فروردین / ۱۳۹۷

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

این کتاب مشتمل است بر برخی مقالات برگزیده‌ی تکنیکی درباره‌ی شیوه‌ی روانکاوی کلاسیک، که به عنوان دومین مرحله از پیش‌در‌آمد جدید و اساسی  فرایندهای روان‌درمانیهای عملی محسوب می‌شود. برخی از این روان‌درمانیها عبارتند از :

الف)روانکاوی کلاسیک که موضوع اصلی بحث را تشکیل می دهد.

ب)روان‌درمانی روانکاوانه، خاصه نوع بینش‌گرایانه آن.

ج)انواع روان‌درمانی کوتاه مدت همچون روش روان‌درمانی کوتاه مدت دینامیک دوانلو یا روان‌درمانی کوتاه‌ مدت اضطراب برانگیز سیفنوز.

د)برخی روان‌درمانیهای گروهی از جمله نوع تحلیل گرایانه، و نیز روانکاوی گروه.

ر)روشهایی که مبتنی بر تلفیق روان‌درمانیهای فردی با گروهی است و کلا تمامی روشهای معیارمندی که با دیدگاهی اساسی و زیربنایی همچون روشهای فوق الذکر اجرا می شوند.

متن بالا گزیده ای است از مقدمه ی آقای دکتر سعید شجاع شفقی، مترجم و گردآورنده ی مقالاتی از فروید تحت عنوان کتاب اصول روانکاوی بالینی.این کتاب حاوی 9مقاله از فروید می باشد به انضمام پیوست ها .از جمله مقالاتی که در این کتاب به آن اشاره شده می توان به :چند توصیه به پزشکانی که به رواندرمانی مبادرت می ورزند و یا ملاحضاتی در باب عشق ناشی از پدیده‌ی انتقال اشاره کرد.

خواندن این کتاب را به روانشناسان عزیز توصیه  می‌کنم.

طلیعه اسدالهی(تیم علمی_حرفه ای خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه)


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

آیا تا به حال پیش آمده نام یک فیلم، یک شخص و یا یک محل را به یاد نیاورید؟پیش آمده در حین یک مکالمه ی جدی ، اشتباه لپی کنید ؟


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

امروز تصمیم داشتم یکی از آثار اروین یالوم را معرفی کنم.اما به راستی انتخاب یکی ار نوشته های یالوم کاری بس دشوار است . آثار و نوشته های اروین یالوم روان درمانگر آمریکایی که با ظرافت در مرز میان روان شناسی، فلسفه و ادبیات حرکت می‌کند از جمله این آثار است که


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

هنوز مدت زیادی از شروع سال نو نگذشته است.همه ی ما بارها و بارها در ابتدای سال تصمیمات زیادی گرفته ایم و خیلی زود آن تصمیمات را به دست فراموشی سپرده ایم.


صفحه1 از2

 © فروردین ۱۳۹۶ | کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.