پنجشنبه / ۳۰ فروردین / ۱۳۹۷

کتاب اصول روانکاوی بالینی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

این کتاب مشتمل است بر برخی مقالات برگزیده‌ی تکنیکی درباره‌ی شیوه‌ی روانکاوی کلاسیک، که به عنوان دومین مرحله از پیش‌در‌آمد جدید و اساسی  فرایندهای روان‌درمانیهای عملی محسوب می‌شود. برخی از این روان‌درمانیها عبارتند از :

الف)روانکاوی کلاسیک که موضوع اصلی بحث را تشکیل می دهد.

ب)روان‌درمانی روانکاوانه، خاصه نوع بینش‌گرایانه آن.

ج)انواع روان‌درمانی کوتاه مدت همچون روش روان‌درمانی کوتاه مدت دینامیک دوانلو یا روان‌درمانی کوتاه‌ مدت اضطراب برانگیز سیفنوز.

د)برخی روان‌درمانیهای گروهی از جمله نوع تحلیل گرایانه، و نیز روانکاوی گروه.

ر)روشهایی که مبتنی بر تلفیق روان‌درمانیهای فردی با گروهی است و کلا تمامی روشهای معیارمندی که با دیدگاهی اساسی و زیربنایی همچون روشهای فوق الذکر اجرا می شوند.

متن بالا گزیده ای است از مقدمه ی آقای دکتر سعید شجاع شفقی، مترجم و گردآورنده ی مقالاتی از فروید تحت عنوان کتاب اصول روانکاوی بالینی.این کتاب حاوی 9مقاله از فروید می باشد به انضمام پیوست ها .از جمله مقالاتی که در این کتاب به آن اشاره شده می توان به :چند توصیه به پزشکانی که به رواندرمانی مبادرت می ورزند و یا ملاحضاتی در باب عشق ناشی از پدیده‌ی انتقال اشاره کرد.

خواندن این کتاب را به روانشناسان عزیز توصیه  می‌کنم.

طلیعه اسدالهی(تیم علمی_حرفه ای خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه)


 © فروردین ۱۳۹۶ | کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.