پنجشنبه / ۳۰ فروردین / ۱۳۹۷

دکتر محمود منصور

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

? دكتر محمود منصور ?

تاریخ تولد : 1309

محل تولد : اراك

دکتر محمود منصور بعد از گذراندن تحصيلات ابتدايی و متوسطه و اخذ درجه ليسانس در رشته روانشناسی و فوق ليسانس تخصصی در رشته روانشناسی بالينی جهت ادامه تحصيل عازم كشور سويس گرديد و از دانشگاه ژنو در رشته روانشناسی ژنتيك و بالينی موفق به دريافت درجه دكترا شد. 

ايشان هم اكنون عضو هيئت علمی و استاد دانشگاه تهران مي باشد.  دکتر محمود منصور بعد از گذراندن تحصيلات ابتدايی و متوسطه و اخذ درجه ليسانس در رشته روانشناسی و فوق ليسانس تخصصی در رشته روانشناسی بالينی جهت ادامه تحصيل عازم كشور سويس گرديد و از دانشگاه ژنو در رشته روانشناسی ژنتيك و بالينی موفق به دريافت درجه دكترا شد. او رساله خود را زير نظر ژان پياژه نوشته است.

* مشاغل و سمتهای مورد تصدی : دكتر منصور ابتدا در كلينيك كانون هدايت كودك و مركز مشاوره روانی ، در حدود 8-7 سال به فعاليت تشخيص و درمان روانی مشغول بود و به موازات آن از سال 1344 وارد دانشگاه تهران شد. وی تا سال 1369  در سمتهای استادياری و دانشياری و مديريت گروه مبانی روانی مشغول به خدمت بود و هم اكنون استاد دانشگاه تهران است.

فعاليتهای آموزشی : تدريس در دانشكده روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه تهران از جمله فعاليت های آموزشی دكتر محمود منصور مي باشد.

ساير فعاليتها و برنامه های روزمره : اولين كتابی كه محمود منصور دست به ترجمه آن زد ،« پيشرفت مدارس در پرتو روشهای آموزشی و پرورش » است كه در سال 1335 منتشر شده و برنده جايزه گشت. ليكن فعاليت اصلی و مستمر وی از سال 1340 شروع شد. به دنبال آن اولين كتاب تاليفي او كه كتاب احساس كمتري نام داردكه در سال 1343 منتشر شده است.

? تقدیر و تشکر از استاد فرهیخته جناب آقای دکتر محمود منصور ?


 © فروردین ۱۳۹۶ | کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.