شنبه / ۵ اسفند / ۱۳۹۶

دکتر ولی الله فرزاد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

?دکتر ولی الله فرزاد? 

تاریخ تولد : 1318 

محل تولد : ملایر 

دکتر ولی الله فرزاد پس از گذراندن دوره ابتدایی و اول دبیرستان در ملایر، به دانشسرای کشاورزی بروجرد رفت و پس از دو سال با کسب رتبه اول به ملایر بازگشت و در دبیرستان مشغول به تحصیل شد. سپس علیرغم قبولی در کنکور دانشگاه در بانک سپه مشغول به کار شد اما به دلیل علاقه به شغل معلمی بانک را رها و در آموزش و پرورش بروجرد به عنوان معلم مشغول شد. به دلیل اشتیاق به افزایش دانش خود و نیز احساس نیاز به شناخت دقیق دانش­ آموزان برای بهتر کار کردن با آنها در امتحان ورودی رشته روانشناسی شرکت کرد.

 پس از اخذ لیسانس، دوره ارشد را در دانشسرای عالی (دانشگاه خوارزمی فعلی) و در رشته مشاوره و راهنمایی گذراند. به دلیل کسب رتبه اول در دوره لیسانس و ارشد از آموزش و پرورش به دانشسرای عالی منتقل شد و پس از سه سال برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد و در دانشگاه پاسیفیلد کالیفرنیا در رشته روانشناسی مشاوره و آموزش در گرایش اندازه ­گیری به ادامه تحصیل پرداخت.

 در سال 61 و پس از بازگشت به ایران در گروه روانشناسی مشغول به کار شد. همزمان با تعطیلی دانشگاه­ها به خاطر انقلاب فرهنگی دکتر فرزاد در سازمان سنجش کشور و در بخش تهیه سؤالات استعداد تحصیلی به فعالیت پرداخت. پس از باز شدن دانشگاه­ها به عنوان مدیر گروه روانشناسی انتخاب شد و در سال 68 با پیشنهاد دکتر شریعتمداری، معاونت مؤسسه تحقیقات تربیتی را پذیرفت. استاد در قالب فرصت مطالعاتی مجدداً به آمریکا سفر کرد و در این زمان با نظریه پاسخ سؤال که در رشته روانسنجی تازه وارد شده بود آشنا شد و به مدت 6 ماه در زمینه تهیه آزمون­ها و طرز کار آنها به فعالیت پرداخت. 

با بازگشت به ایران به عنوان معاون آموزشی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی به فعالیت خود ادامه داد. حاصل سال­ها فعالیت استاد انتشار بیش از 80 مقاله و ترجمه 3 جلد کتاب ارزشمند است و در حال حاضر ترجمه دو کتاب دیگر را در دست دارند.

? تقدیر و تشکر از استاد فرهیخته جناب آقای دکتر ولی الله فرزاد ?


 © فروردین ۱۳۹۶ | کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.