دوشنبه / ۳۰ بهمن / ۱۳۹۶

زنده یاد پروفسور سعید شاملو پدر روانشناسی بالینی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زنده یاد پروفسور سعید شاملو 

در سال 1308 در ملایر چشم به جهان گشود.

پس از طی دوران دبستان و دبیرستان برای ادامه تحصیل به کشور آمریکا رفت.

در آنجا در دانشگاه جورج واشنگتن، دانشگاه ایالتی واشنگتن و دانشگاه ایلی نویز به دریافت درجات کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در روانشناسی بالینی و فوق دکترا در رواندرمانی نایل آمد. سپس در آمریکا دو سال با سمت استادیاری به تدریس پرداخت و نیز در بخش روانپزشکی بیمارستان ایلی نویز به عنوان روانشناس بالینی بخش، به فعالیت پرداخت. پس از بازگشت به ایران در دانشکده پزشکی شهید بهشتی ( دانشگاه ملی ایران) به تدریس و تحقیق و فعالیت بالینی پرداخت. سپس در دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران با سمت های استادیاری، دانشیاری و استادی به تدریس و تحقیق و ارایه خدمات بالینی اشتغال داشت.

در سال 1373، گروه روانشناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را تاسیس کرد و از آن سال استادی و مدیریت همان گروه را به عهده داشت. ایشان همچنین از پیشگامان طراحی سازمان نظام روانشناسی بود. پرفسور سعید شاملو از سوی مرکز بین المللی شرح حال نویسی در کمبریج انگلستان به عنوان نامزد مرد سال 2004 انتخاب شدند. در صبحگاه روز دهم دی ماه 1383 "پدر روانشناسی بالینی ایران" بدلیل بیماری قلبی در گذشت.

         ?روحش شاد و یادش گرامی باد?


 © فروردین ۱۳۹۶ | کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.